Ramazanda tatlı satışları arttı

Okuma Süresi:1 Dakika, 1 Saniye

Ramazan ayı ile birlikte tatlı imalatçıların ‘tatlı’ bir heyecan sardı. İlçemiz Hacıbekir Künç’te de tatlı mesaisi başladı. Gazetemize değerlendirmelerde bulunan tatlıcı Hakan Demiroğlu, “Ramazan ayı ile birlikte iftar sofralarının vazgeçilmezi olan halka ve tulumba tatlısına talepler çok fazla oluyor” dedi.

Ramazan ayı dolayısıyla satışların arttığını belirten tatlıcı hakan geçen yıllara göre bu yıl, satışlarının arttığını ifade etti. Fatsa halkı ve çevre ilçelerin Ramazan ayında en çok tercih ettikleri tatlıların başında fıstıklı tatlılar, tulumba ve halka tatlısı geldiğini ifade eden tatlıcı hakan Demiroğlu, “Baklava çeşitlerinden de soğuk baklava çok beğeniliyor” dedi.
Tatlı fiyatlarının yüksek olduğunu söyleyen Demiroğlu, “Tatlı fiyatları müşterinin cebini biraz yakıyor. Tatlı Fiyatları ise kg fiyatı 80 TL ile 400 TL arasında değişiyor. Tatlı satışlarının en yoğun olduğu saatler ise iftardan birkaç saat önce oluyor.
Ramazan ayı güzelliği, hayrı ve bereketi ile geliyor. Herkese hayırlı ramazanlar dileriz” ifadelerine yer verdi.
Ramazan’da ağzımızın tadı kaçmasın
Demircioğlu, insanların ucuz tatlıya yönelmemeleri gerektiğin, özellikle glikoz şurubu kullanılan tatlıların midede ve boğazda rahatsızlıklara yol açabileceğini ifade ederek, “İnsanlar bildikleri ve güvendikleri yerlerden tatlı alasınlar. Tatlı maliyetleri yüksek olsa da çok almak yerine az alınıp ağız tadıyla tüketilebilir. Özellikle Ramazan aylarında merdiven altı tatlı üretimlerinin arttığını biliyoruz. Bunlar da insan sağlığını olumsuz etkiliyor” ifadelerine yer verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.