FATSA BELEDİYESİ’NDEN SIFIR ATIK HAREKETİ İLE İLGİLİ KAPSAMLI ÇALIŞMALAR

Okuma Süresi:46 Saniye
Fatsa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Derya Özcan Ateşli, Sıfır atık çalışmaları çerçevesinde yaptıkları kapsamlı çalışmalarla, aylık 6 ton olan geri kazanım miktarını bugün 150 tona çıkardıklarını söyledi.
Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele ve sürdürülebilir kalkınma planları kapsamında BM’ye sunduğu “sıfır atık” kararının kabül edilmesinin ardından ilan edilen Uluslararası Sıfır Atık Günü, tüm dünya tarafından bu yıl ilk kez kutlanmaya başladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde devam eden Sıfır Atık vizyonu tüm dünyanın markası haline gelerek her yıl Uluslararası “Sıfır Atık Günü” olarak tüm dünyada kutlanacak.
FATSA BELEDİYESİ’NİN GERİ KAZANIMDA BAŞARI İVMESİ YÜKSELDİ.
Bu yıl ilk kez kutlanmaya başlayan Uluslararası Sıfır Atık Günü ile ilgili açıklama yapan Fatsa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Derya Özcan Ateşli, Sıfır Atık Hareketini çok önemsediklerini, yaptıkları eğitim çalışmaları ile 6 yıl önce öncesinde toplanan aylık 5-6 ton olan geri kazanım miktarını bugün 150 tonun üzerine çıkardıkları söyledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.