OYUNCAKLI OYUNA İLGİ YOĞUN

Okuma Süresi:2 Dakika, 12 Saniye
DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN SAHNEYE OYUNCAKLAR ATILDI
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN HEDİYE ETTİĞİ OYUNCAĞINI BAĞIŞLADI
Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT) tarafından depremzede çocuklara verilmek üzere bilet yerine oyuncak karşılığı oynanan Radyo-yu Hümayun adlı oyuna Ordulular yoğun ilgi gösterdi. Çocukların aileleri ile birlikte izlediği oyunda çok fazla oyuncak toplanırken sahneye de oyuncaklar atıldı.
Depremin yaralarını sarmak için deprem bölgesinde bulunan çocukların ayağına giden ve onları bir nebzede olsa yaşadıkları travmayı unutturan OBBK yine onlar için çok özel bir uygulamayı hayata geçirdi. Bu doğrultuda OBBKT, oyunlarını biletle değil oyuncak karşılığı sahneleme kararı aldı ve oyuncak bilet karşılığı ilk oyunlarını sahneledi.
SAHNEYE OYUNCAK ATILDI
Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda sahnelenen Radyo-yu Hümayun oyunu öncesi oyuncaklar toplandı. Oyuna yetişkinlerin yanı sıra çok sayıda çocuk ve genç oyuncakları ile katıldı. Kimi çocuk yeni aldığı kimileri ise en sevdiği oyuncağını getirdi. Oyunda ayrıca perdeler açılır açılmaz seyirciler tarafından sahneye oyuncaklar atıldı.
OBBKT GENEL SANAT YÖNETMENİ ÖZDİLEK: “DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDUK”
Oyun öncesi açıklamalarda bulunan OBBKT Genel Sanat Yönetmeni A. Emrah Özdilek, depremden etkilenen çocukların bu zorlu süreci atlatmaları için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını söyledi.
Ordu’da oynadıkları oyunları bilet yerine oyuncak karşılığı sahnelediklerini ve bu oyuncakları deprem bölgesindeki çocuklara hediye edeceklerini dile getiren Özdilek, “OBBKT olarak deprem bölgesinde çocukların rehabilite olması için önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu sayede onların bu süreçten biraz olsun uzaklaşmasına vesile olmaya çalıştık. Kısa bir süreliğine Ordu’ya geri döndük. Burada Radyo-yu Hümayun adlı oyunumuzu oynayacağız. Bu oyunu oynamaktaki amacımız tekrar gideceğimiz deprem bölgesindeki çocuklara küçük hediyeler götürmekti. Bunun içinde bilet yerine seyircilerimizden oyuncak getirmelerini istedik. Oyuncaklar tiyatro biletine dönüştü. Ramazan ayını da bölgede depremden etkilenen çocuklarla ve aileleri ile geçirerek yaşadıkları zorlu süreci atlatmalarına katkı sağlayacağız” dedi.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN HEDİYE ETTİĞİ OYUNCAĞINI BAĞIŞLADI
Oyuna katılan çocuklar ve gençler duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Bunlardan bir tanesi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendisine hediye edilen oyuncak bebeğini depremzede çocuklar için OBBKT’ye veren Hatice Şeyda Burhan oldu.
Kendisi için oyuncağın çok özel olduğunu aktaran Burhan, “Depremzede kardeşlerimize moral vermek amacıyla onlar için toplanan oyuncaklara bizde destek veriyoruz. Ben de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bana hediye olarak gönderdiği oyuncak bebeğimi depremden etkilenen kardeşlerimize gönderiyorum. Bu bebeğimi bana çok özel biri verdiği için üzgünüm ama depremzede kardeşlerimiz mutlu ise ben de mutluyum. Ayrıca onların benden daha fazla moral ve motivasyona ihtiyacı var” diye konuştu.
21 MART SALI OYUNCAK İÇİN BİR OYUN DAHA OYNANACAK
Öte yandan Ramazan’da bölgeye hareket edecek olan OBBKT, 21 Mart Salı 20.00 tarihinde oynayacağı Radyo-yu Hümayun adlı oyununu da bilet yerine oyuncak bağışı alarak oynayacak. Oyunlar sonrasında toplanan oyuncaklar Ramazan ayı içerisinde Adıyaman’da gerçekleştirilecek etkinliklerde çocuklara hediye edilecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.