DEVLET VATANDAŞ İŞBİRLİĞİ İLE BETON YOLA KAVUŞTULAR

Okuma Süresi:1 Dakika, 1 Saniye
Fatsa Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Bolaman mahallesi Alahman semtinde devlet vatandaş işbirliğiyle beton yol çalışması gerçekleştiriyor. Mahallelerine beton yol yapılmasının sevincini yaşayan mahalle sakinleri kendileri de bizzat yol çalışmasına katkı sundular.
“SIKINTILARIMIZ SONA ERECEK”
Alahman Küme Evleri sakinlerinden Şefik Depe mahallerine beton yol yapılmasının sevincini yaşadıklarını belirterek,” Allah devletimize zeval vermesin. Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’dan, Bolaman mahalle Muhtarımız Dursun Mehmet Yeşiltaş’tan Allah razı olsun. Mahallemizde 4 tane 85 yaş üzeri hasta insan var. Bu yolda zaman zaman ambulans, yangın olduğu zaman itfaiye sıkıntısı çok çekiyorduk ama inşallah yolumuzun beton olmasıyla bu sıkıntılarımız sona erecek.” dedi.
“YOL BİZİM İÇİN BÜYÜK İHTİYAÇTI”
Mahalle sakinlerinde Ali Depe ise, “Yolumuzun beton yol yapılması için belediyemize müracaatta bulunduk. Yolumuzdan ambulans itfaiye çıkmıyordu, iple çekiyorduk. Bu işe ön ayak olanlardan Allah razı olsun. Mahallemize yol yapılacağını öğrenince ben de 63 yaşında olmama rağmen komşularımla birlikte çalışmak istedim. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Biz bu yolda çok çile çektik. Kışın kar yağdı yolumuz açılamıyordu, en ufak bir yangında itfaiye bu yoldan çıkamıyordu. Geçen gün yakımızda bir yerde yangın oldu bu yolun yapılması sayesinde itfaiyeciler geldi yangını söndürüp gitti. En büyük ihtiyacımız yol ile suydu şimdi hem suyumuz var hem yolumuz var emeği geçenlerden Allah razı olsun.” diye konuştu.

Bir 4 kişi ve açık hava görseli olabilir

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.