ORDU İTFAİYESİ ŞANLIURFA’DA

Okuma Süresi:46 Saniye
10 KİŞİLİK ARAMA KURTARMA EKİBİ, 2 ARAÇ, 8 SU TAHLİYE MOTOPOMPU, SUALTI VE SU ÜSTÜ EKİPMANLARINI SELİN VURDUĞU ŞANLIURFA’YA GÖNDEREN ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BÖLGEDE ÇALIŞMALARA BAŞLADI
Şanlıurfa’da yaşanan sel afetinin ardından Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla bölgeye hareket eden İtfaiye ekipleri, bölgede hayatın normal seyrine dönmesi için çalışmalara başladı.
Ordu Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketinin ardından son yılların en yoğun yağışını alarak sele teslim olan Şanlıurfa için harekete geçti. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla bölgeye gönderilen İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı 10 kişilik arama kurtarma ekibi, 2 araç, 8 su tahliye motopompu, sualtı ve su üstü ekipmanlarıyla bölgede seferber oluyor.
Sağanak yağmurun ardından Şanlıurfa’da birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı. Göle dönen cadde ve sokaklarda trafik akışında aksaklıklar yaşanırken, ekili tarım arazileri de sular altında kaldı. Depremzedelerin kaldığı bazı çadırları da su bastı. Ordu Büyükşehir Belediyesi de bölgeye ekip ve ekipman göndererek yaraların sarılması için destek veriyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.