OSKİ’DEN DONAN SU ALMA YAPISINA SICAK DOKUNUŞ

Okuma Süresi:1 Dakika, 15 Saniye
OSKİ 7/24 SAHADA
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, yoğun kar yağışı ve aşırı soğuklardan dolayı kırsal alanın içme suyu ihtiyacını karşılayan şebekelerde meydana gelen arızalara kısa sürede müdahale etti.
OSKİ Genel Müdürlüğü, yüksek rakımlı ilçelerde etkili olan kar yağışının ardından içme suyu şebekelerinde meydana gelen donma ve arızalar için seferber oldu. Kar yağışının devam ettiği 2 günlük süre içerisinde ekipler, donan su alma yapılarını tekrar kullanıma açarken mevcut içme suyu hatlarında yaşanan arızaları giderdi. Bu kapsamda Akkuş ilçesi Salman mahallesine içme suyu sağlayan Düzdağ su alma yapısında meydana gelen arızayı ekipler kısa sürede çözerek içme suyu akışını tekrar sağladı.
“EKİPLERİMİZ SAHADA MİLLETİMİZİN HİZMETİNDE”
Ordu’da yağan kar ile birlikte tüm ekiplerin teyakkuzda olduğunu ve ihtiyaç duyulan alanlarda çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Gece gündüz demeden kent merkezi, kırsal ayrımı gözetmeksizin her yere hizmetlerin ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz.
Tüm ekiplerimiz, araçlarımızla sahada tam kadro görev yaparak, kar ve soğuk havayla mücadele ediyor. Bu kapsamda Akkuş ilçemize bağlı Salman mahallesine içme suyu sağlayan Düzdağ su alma yapısında meydana gelen arıza ekiplerin müdahalesi ile giderilerek mahalleye içme suyu akışı tekrar sağlandı. OSKİ Genel Müdürlüğü olarak 19 ilçemizde vatandaşlarımızın susuz kalmamaları için yoğun olarak çalışmalarımız devam ediyoruz” dedi.
Ordu’nun yüksek ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı için tedbirlerini önceden alan OSKİ ekipleri 145 personel, 18 araç ve iş makinası ile sahada görev yapıyor. 24 saat esasına göre çalışan ekipler, çağrı merkezleri ve diğer iletişim kanallarından gelen şikâyetlere anında müdahale ederek sorunları ortadan kaldırıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.