ALIŞILAGELMİŞİN DIŞINDA BİR KONSEPT: SOSYAL MARKET

Okuma Süresi:1 Dakika, 24 Saniye
YARDIM KOLİSİNİN ÖTESİNDE ALIŞVERİŞ KÜLTÜRÜ YAYGINLAŞIYOR
Ordu’da bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Sosyal Market Projesi’ni başlatan Büyükşehir Belediyesi, bu market ile birlikte vatandaşlara alışılmış koli yardımlarının ötesinde ihtiyaçların kolay yoldan giderilmesine imkân sağlıyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde hayata geçirilen Sosyal Market ile alışılagelmiş konsepti geri de bırakan Büyükşehir Belediyesi yardımlarını alışveriş kültürü çerçevesinde ulaştırıyor. Hanelere özel olarak hazırlanan puanlı kartlar ile Sosyal Market’ten ücretsiz faydalanan vatandaşlara koli yardımlarının ötesinde öncelikli ihtiyaçlarını dilediği gibi giderme özgürlüğü sağlanıyor. Vatandaşlar öncesinde aldıkları koli yardımları ile sadece pirinç, makarna, un gibi ihtiyaçlarını giderebilirken bu market ile giyimden gıdaya, temizlik ürünlerinden kırtasiyeye tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.
BİR MARKETE GİRER GİBİ ALIŞVERİŞ YAPILIYOR
Ürün çeşitliliği açısından şehirde bulunan diğer marketleri aratmayan Sosyal Market’e gelen vatandaşlar bir markete girer gibi kendi istediklerini temin ediyor. Bir kolinin içerisine sığan ihtiyaçların dışında özgürce hareket eden vatandaşlar dilediğince alışveriş yapabiliyor.
HAYIRSEVERLER İLE İHTİYAÇ SAHİPLERİ ARASINDA KÖPRÜ OLDU
Rafları kendi imkânları doğrultusunda boş bırakmayan Ordu Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek isteyen hayırseverlere de Sosyal Market aracılığı ile imkan sağlıyor. Hayırsever firma ve kişilerden büyük destek gören Sosyal Market’e dışarıdan gelen yardım her geçen gün artıyor. Bu zamana kadar 45 hayırsever firma ve kişiden yardım alan Sosyal Market, yardımları şeffaf bir işleyiş ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.
MOBİL UYGULAMA İLE ALDIKLARI ÜRÜNLER KAPILARINA GÖTÜRÜLÜYOR
Markete gelemeyen uzak ilçelerdeki vatandaşlar için geliştirilen mobil uygulamayla da ihtiyaç sahiplerinin seçtiği ürünler kapılarına kadar götürülüyor. Böylelikle hem onlara uzak yakın ediliyor hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlar arasında eşitlik sağlanmış oluyor.
BİRÇOK İHTİYAÇ SAHİBİ AİLE YARARLANIYOR
Açıldığı günden bu yana ihtiyaç sahiplerinin temel ihtiyaçlarını karşılama konusunda büyük öneme sahip olan Sosyal Market’ten birçok ihtiyaç sahibi aile yararlanıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.