ORDU’DA YOLLAR KORUMA ALTINDA

Okuma Süresi:57 Saniye

ORDU’DA 14 KM TAŞ DUVAR YAPILDI

BÜYÜKŞEHİR’İN ULAŞIM SEFERBERLİĞİ SÜRÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde inşa ettiği taş ve perde duvarlarla yolları koruma altına aldı. Çalışmalar kapsamında, 2019 yılından bu yana, 19 ilçede yaklaşık 14 km uzunluğunda taş ve perde duvar inşa edildi.

Ordu’da, ulaşımla ilgili çalışmalar sürüyor. Toplam 27 bin 318 kilometrelik yol ağıyla, Türkiye’nin en uzun kırsal yol ağına sahip olan ilde, ulaşım seferberliği yaşanıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, yolların ömrünü uzatmak, halkın konforlu ve güvenli bir şekilde yolculuk etmesini sağlamak amacıyla yaptığı asfalt ve beton yolları, duvar imalatları ile koruma altına aldı.

YAKLAŞIK 14 KM DUVAR YAPILDI

Dik ve engebeli olan arazi şartlarının olduğu bölgelerde, özellikle yağışlı havalarda oluşabilecek toprak kaymalarının ulaşım hizmetlerini aksatmaması için yolların kenarlarına taş duvar ve betonarme duvarlar inşa edildi. 19 ilçede, şimdiye kadar 13 bin 660 m taş duvar çalışması yapıldı.

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Yapılan çalışmalarla ilgili memnuniyetlerini ifade eden vatandaşlar, “Yapılan yolların konforunun yanı sıra, kale gibi duvarlar ile koruma altına alınması memnuniyetimizi artırıyor. Tüm bu çalışmalardan dolayı, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.