FATSA OSB KÖPRÜSÜ SON AŞAMAYA GELDİ

Okuma Süresi:1 Dakika, 10 Saniye
İKİNCİ KÖPRÜ FATSA OSB’YE VE BOLAMAN TRAFİĞİNE NEFES ALDIRACAK
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, şehrin üretim üssü ve istihdam kapısı Organize Sanayi Bölgesi’nin ulaşım çilesini sona erdirerek ana yol ile bağlantısını sağlayacak olan Bolaman Irmağı üzerindeki çift şeritli araç ve yaya köprüsü çalışmalarının son aşamaya geldiğini söyledi.
OSB KÖPRÜSÜNDE İNCELEME
Karayolları 7. Bölge Müdürü Rıfat Silov, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ile birlikte Bolaman Irmağı üzerinde yapımı devam eden Organize Sanayi Bölgesine ulaşımı ve ana yol ile bağlantısını sağlayacak olan çift şeritli araç ve yaya köprüsünde incelemelerde bulundu.
AK Parti Fatsa İlçe Başkanı İsa Yüksel’in katıldığı köprü inşaatı incelemesinde Karayolları 7. Bölge Müdürü Rıfat Silov teknik ekiplerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
“OSB’DEKİ TRANSFERLER RAHATLAYACAK, TRAFİK YOĞUNLUĞU AZALACAK”
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Karayolları 7. Bölge Müdürü Rıfat Silov’a yapılan çalışmalardan ötürü teşekkür ederek, “ Her geçen gün yeni üretim tesislerinin faaliyete geçmesiyle büyüyen ve gelişen Organize Sanayi Bölgesi’nin lojistik taşıma faaliyetlerinin kapasitesinin artmasıyla Bolaman Kavşağından sanayi bölgesine geçişte alternatif ulaşım aksı oluşturarak hem ana yol bağlantısı hem de transit geçişi sağlayacak çift şeritli araç ve yaya köprüsü bölgenin trafik sıkışıklığını oldukça rahatlatacaktır. Köprümüz 154 metre uzunluğunda, 15 metre genişliğinde olup, içerisinde de 5 metre yaya yolu bulunacaktır. Proje sayesinde Organize Sanayi Bölgemizdeki transferler oldukça rahatlayacak ve trafik yoğunluğu azalacaktır. Yapımı konusunda talimat veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na teşekkür eder, saygılarımı sunarım.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.