Fatsa ilçemizde 74 kursta 2 bin 677 veliye eğitim verildi

Okuma Süresi:1 Dakika, 14 Saniye

Aile Okulu projesi veli eğitimleri  Fatsa’da devam ediyor

Mili Eğitim Bakanlığı bünyesinde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, iletişimi ve eğitimi önemseyen, çocukları ile daha güçlü bağlar kurmayı amaçlayan velilere yönelik başlatılan “Aile Okulu Kursları” Ordu’nun Fatsa ilçesinde ki okullarda devam ediyor.

Fatsa Sakarya Ortaokulunda Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan velilere yönelik aile okul eğitimleri gerçekleşti.

Eğitici öğretmenler tarafından drama eşliğinde velilere yönelik verilen eğitimlerde çocukların ve gençlerin ruhen ve bedenen daha sağlıklı olabilmeleri için  sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran zorbalığı ile baş etme yolları, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, madde bağımlılığı, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite ve ahlaki gelişim konularında bilgi ve beceri kazandırmak amaçlanıyor.

Fatsa Halk Eğitim Merkezi Aile Okulu Projesi İlçe Koordinatörü Eylem Aydın gerçekleşen eğitimlerle ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemiz okullarında görev yapan öğretmenlerimiz eğitici eğitimlerini aldıktan sonra kendi okullarında ki velilere çocukların ve gençlerin ruhen ve bedenen daha sağlıklı olabilmeleri için sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran zorbalığı ile baş etme yolları, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, madde bağımlılığı, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite ve ahlaki gelişim konularında kurslar veriyorlar. Bu kursların hem velilerin bilinçlenmesinde hem de okul veli işbirliğinin güçlenmesinde önemi çok büyüktür. Yılsonuna kadar bu eğitimlerimizden tüm velilerimizin yararlanmasını hedefliyoruz” dedi.

74 kurs açıldı

Aydın, “Fatsa ilçemizde 74 kursta 2 bin 677 veliye eğitim verildi. İlimizde ise toplamda 10 bin 319 veli düzenlenen eğitimlerden faydalandı” diye konuştu.

 

 

(AA-

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.