TEZGAHLARDA YERLİ HAMSİ 30 TL

Okuma Süresi:57 Saniye

Yerli hamsi 30 TL’ye düştü

Bol çıkan hamsi hem balıkçıların hem de vatandaşların yüzünü güldürdü

Karadeniz’de uzun yıllar sonra ilk kez hem palamutta hem de hamsi de bereketli bir dönem yaşanıyor.

Tezgahlarda hamsi bolluğu, balıkçının yüzünü de vatandaşın yüzünü de güldürdü. Kilosu 50 TL’den satılan hamsinin fiyatı tezgâhlarda bugün  30 TL’ye düştü. Vatandaşlar ise 30 TL’ye düşen hamsiye yoğun ilgi gösterdi.

Palamut gitti hamsi geldi

Tezgahlarda bu yıl bol palamut balığı sattıklarını ifade eden balıkçılar,  sezon palamut açısından iyi geçti şimdi ise sıra hamside. Palamut balığı daha açık alanlara göç edince Karadeniz hamsisi de kendisini denizde göstermeye başladı” dediler.

Yerli Hamsi 30 TL

Ordu açıklarında tutulan kasa kasa hamsiler tezgahlara 30 TL’den kilosu satılmaya başlandı. Balıkçı Ufuk Aygün, “Hamsi bugünlerde bol gelmeye başladı. Fiyatı ise 30 TL’den satıyoruz. Geçen sezon bu dönemlerde bu kadar bol gelmemişti. Sezondan memnunum harika bir sezon” dedi.

Vatandaşlardan Engin Yüksel ise, “Karadeniz’in olmazsa olmazı hamsidir. Fiyatı bu yıl ilk defa 30 TL’ye kadar düştü. Bizlerde sofralarımızı bereketlendirme adına yeterince aldık. Bol hamsi olunca fiyat tezgahlara yansıyor bizde bu durumdan dolayı çok memnun oluyoruz” diye konuştu.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.