KIŞ MESAİSİ BAŞLADI, LASTİKÇİ VE ROT BALANSCILARDA KUYRUK OLUŞTU

Okuma Süresi:51 Saniye

Zorunlu kış lastiği uygulamasına sayılı günler kala sürücüler, lastikçilerin ve rot balansçıların önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda zorunlu olan kış lastiği uygulamasının 1 Aralık’ta başlıyor olması soğuk havanın etkili olması ve yüksek kesimlerde kar yağışıyla birlikte lastikçilerde uzun kuyruklar oluşturdu.

Karlı ve buzlu havalarda mağdur olmak istemeyen araç sahipleri, kar lastiği taktırmak için lastikçilere giderek araçlarına lastiklerini taktırıyor.

Fatsa Büyük  Sanayi Sitesi esnaflarından Uğur Demirkol, “Kış lastiği taktırmak isteyen sürücüler bizlerin yanına gelmesi ile bugünlerde yoğunluk yaşanıyor. Ay sonuna kadar sürücülerin kanun gereği taktırması gerekli. Sigorta şirketleri de herhangi bir kaza olduğunda lastik uygulamasına uymazsa karşılığında mağdur kişilere ödeme yapmıyor. Rot ayarı her geçen gün çok daha önemli. Artık her asfalt sıfır ayarında ve lastiklerin uyumlu olması önemli. İş yerlerimizde randevu sistemi ile çalışıyoruz. Yoğun bir iş trafiğimiz var. Günde ortalama 20-30 araç geliyor. Sıra oluyor. Kış lastikleri olmadan vatandaşlarımız çıkmasınlar yola. Lastik havalarına çok dikkat edilmesi gerekiyor” dedi.

Sürücüler ise kış lastiklerini taktırarak güvenli bir şekilde yolculuk yapmak istediklerini ifade ettiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.