ALTINORDU İLÇESİ KARACAÖMER MAHALLESİNDE KANALİZASYON HATTI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Okuma Süresi:51 Saniye

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) alt yapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Altınordu ilçesi Karacaömer Mahallesi Kilocak Mevkii 1 ve 2 No’lu Sokakta kanalizasyon hattı olmadığı için foseptikler kullanılmaktaydı.  Belirli periyotlarla çekimi yapılan foseptikler nüfusun ve kentleşmenin artmasından dolayı yetersiz kalmaktaydı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’ in talimatları doğrultusunda OSKİ Genel Müdürlüğü bölgenin atık su sorunlarını çözecek çalışmalara başladı.
KARACAÖMER MAHALLESİ KİLOCAĞI MEVKİİ DAHA TEMİZ BİR ÇEVREYE KAVUŞMUŞ OLACAK
Yapılan kanalizasyon hattı çalışmaları hakkında bilgi veren OSKİ Genel Müdürü Murat Us; “ Altınordu ilçesi Karacaömer Mahallesi Kilocak Mevkii 1 ve 2 No’lu Sokaktaki abonelerimizin atık suları foseptiklerde toplanıyor ve Ekiplerimiz tarafından belirli periyotlarla çekimi yapılıyordu. Ancak; bölgedeki nüfusun ve kentleşmenin artmasından dolayı mevcut foseptikler artık yetersiz kalmaya başlamıştı. Sorunu çözmek için; bölgenin atık sularının Altınordu ilçesi ana kollektör hattına iletilmesini sağlayacak toplam 800 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattının yapım çalışmalarını başlattık ve bugüne kadar 250 metrelik bölümünü tamamladık. Çalışmalar tamamlandığında Karacaömer Mahallesi Kilocak Mevkii daha temiz bir çevreye kavuşmuş olacaktır.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.