FATSA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ETEM KİBAR’DAN 29 EKİM MESAJI

Okuma Süresi:1 Dakika, 21 Saniye

 

“CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA, DÜNYANIN EN GÜÇLÜ VE LİDER ÜLKELERİ ARASINDA TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ DE YER ALACAKTIR”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümünü coşkuyla kutlamanın sevincini ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. yıldönümünü karşılamanın ve kutlamanın eşsiz heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimiz; istiklali uğruna fedakârca çırpınan millet ruhunun yansıması, milli iradenin muhteşem bir eseridir. Cumhuriyetimiz, bağımsızlık etrafında birleşen aziz milletimizin, dünyaya örnek bir irade ve cesaret ile zafere ulaştırdığı Kurtuluş Savaşımızın neticesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde ilan edilen Cumhuriyet’imiz, vatan ve millet sevdasının ebedi eseri olarak vücut bulmuş ve kutsal vatanımızın geleceğini şekillendirerek milletin gücünü tescillemiştir. 99 yıl önceki ruh, bağımsızlığa duyulan derin özlemin, geleceğe bağlanan emsalsiz ümidin, milli egemenliğe beslenen eşsiz sevdanın karar ve hareket noktasıdır. Cumhuriyet’in anlam ve mesajları kuşkusuz güvencemiz ve ana dayanağımızdır. Cumhuriyet’in ilanına giden zorlu ve çileli kurtuluş süreci herkes için rehber olmalıdır. Bilinmelidir ki, Türkiye Cumhuriyet’i ebediyete kadar yaşayacak ve bu kutlu emanet her daim dimdik ayakta kalacaktır. İnşallah, Cumhuriyetimizin 100. yılında, dünyanın en güçlü ve lider ülkeleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti de yer alacaktır. Ülkemiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının kuruluşta ortaya koydukları temel amaçlara ve hedeflere ulaşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşuna liderlik yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurucu kahramanlara, vatan ve millet için hayatlarından vazgeçen aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, manevi hatıralarını hürmetle yâd ediyor ve şükranla anıyorum. Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.