Balıkçıların yüzünü palamut güldürdü Karadeniz’de palamut bereketi

Okuma Süresi:1 Dakika, 1 Saniye

 

Palamut’u tutanda, alanda satanda memnun

3 Palamut 100 TL’den satılıyor

Fatsa ilçesinde balıkçılar yüzlerce kasa palamutla limana dönerken bereketli av hem balıkçıların hem de tüketicilerin yüzünü güldürdü.

Karadeniz’de yeni av sezonunun 1 Eylül’de başlamasıyla “Vira Bismillah” diyerek denize açılan balıkçıların yüzünü palamut güldürdü. İstanbul başta olmak üzere balıkçıların yeni adresi Ordu ve Samsun açıkları olurken tutulan palamutlar kasalanarak kamyonla Türkiye’nin çeşitli illerine gönderiliyor.

Son yılların en bereketli avlarını gerçekleştirdiklerini söyleyen Balıkçılar,“Temmuz aylarında palamudun büyüğü torik Karadeniz Bölgesi’ne girerek doğumunu gerçekleştiriyor. Denizin ısısı ve hareketi ile bu yıl maya tuttu. Çok şükür günün her saati yola çıkarak balık tutmak için denizlere açılıyoruz. Zor bir işi yapsak da karşılığını aldığımızda çok mutlu oluyoruz. Memnunuz bu yıl ki avcılıktan” dediler.

3 adet palamutu 100 TL’ye sattıklarını ifade eden Fatsalı balıkçı Ufuk Aygün, “Denizde bol bereket yaşanıyor. Balık çok çıkınca ister istemez fiyatlara yansıyor. Bizlerde kampanya yaparak 3 adet palamutu 100 TL’den satıyoruz. Vatandaşlar kampanyamıza büyük ilgi gösteriyor” dedi.

Tezgahında en çok palamuda rağbet olduğunu söyleyen balıkçı Yusuf Aktaş, “Palamut balığına talep var ve fiyatları da gerçekten çok uygun. Bu yıl palamudun bol olması fiyatların bu şekilde uygun olmasını sağladı. Vatandaşlar da çok memnun” dedi.

Vatandaşlar ise fiyatlardan memnun olduklarını ifade ettiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.