Milli Sporcumuz Hüseyin Pişken ile gururlandık

Okuma Süresi:2 Dakika, 19 Saniye

Milli Sporcumuz Hüseyin Pişken ile gururlandık

Hocaları ve öğrencileri Milli takımda

Hüseyin Pişken ile ne kadar gurur duysak azdır

 

 

Vücut Geliştirme Şampiyonu milli sporcu Hüseyin Pişken, “Milli takıma seçilerek ülkemi temsil etmek benim için gurur verici” dedi.

 

İlçemizi katıldığı her yarışmada temsil ederek önemli derecelere imza atan Vücut Geliştirme Şampiyonu milli sporcu Hüseyin Pişken, “Bodybuilding Türkiye şampiyonasına ben ve sporcularım Sinan Baba, Onur Tunçer ve Hamican Kaser ile birlikte katıldık. 21-25 Eylül tarihlerinde Pendik-İstanbul’da gerçekleşen vücut geliştirme fitness Türkiye şampiyonası Dünya milli takım seçmesi yarışmaları gerçekleşti. Bu yarışmaya 3 öğrencimle birlikte hazırlandık. Uzun soluklu bir spor olduğu için devamlı hazır olmak zorundasınız ve formunuzu iyi korumak zorundasınız. Kendi sıkletime 40 yaş üstü master klasik Bodybuilding alanında oldu. Benim vücut yapım klasiğe uygun ve iyi koruyorum. Podyuma çıktığımda da herkes beni iyi biliyor ve gerçekten özlemişler. Hakemler bile artık tanıyor diyebilirim. Kendini koruyan bir  vücudum olduğu için rakiplerimden açık ara öndeyim. Bu anlamda da rakiplerime şans bırakmıyorum. Benim için gurur verici bir durumdur. Milli takıma seçilerek bu alanda hak kazandık. Bunun için son derece mutluyum. Milli takıma seçilmek orada ülkemi temsil etmek benim için gurur verici. Dünya şampiyonası bir aksilik çıkmazsa İran ülkesinde 7-12 Aralık tarihinde gerçekleşecek.  Tahranda gerçekleşecek yarışmalarda derece alarak ülkeme şampiyon olmak istiyorum. Bu yarışma bir aksilik çıkarsa İspanya’da da olabilir” dedi.

 

Öğrencim Onur Tunçer gençler artı 75 kiloda Hard Body şampiyonasında ikinci oldu diyen Pişken, “Yarışmamalara iyi hazırlandı Tunçer ama ikinci olarak derece yaptı. Anadolu’dan giderek orada derece yapmak biraz zor. Bana göre bariz birinci olması gereken sporcumuz Onur küçük farkla ikinci olduk. Bana göre birinci olmuştur. Onur Tunçer’de yaptığı derece ile milli takıma seçilerek benle birlikte yarışmalara gelecek” dedi.

Avrupa şampiyonu öğrencim Sinan Baba ise oda kendi dalında girdiği yarışmada derece yaparak milli takıma seçilmiştir diyen başarılı milli takım sporcusu Hüseyin Pişken, “Sporcumuz Sinan Baba kendi alanında İspanya’da gerçekleşecek yarışmalara katılacak.  Sinan Baba Türkiye Klasik Bodybuilding dalında Türkiye ikincisi oldu. Sporcularımızın aldığı sonuçlar benı memnun etmiştir. Çalışmanın ve emeğin karışığıdır bu sonuçlar” dedi.

17 kişinin katıldığı kendi alanında 5. Olarak derece yapan sporcum Hamican Kaser ise ilk yarışmasına göre iyi derece aldı diyen Pişken, “Zamanla vücudu oturarak daha iyi işlere gelecek yılalrda imza atacağına inanıyorum. Sporcum iyi çalışıyor ve beni iyi dinleyerek genç yaşlarda podyuma çıkarak kendini gösteriyor. Bu bir başarıya giden yolda önemli adımdır” şeklinde konuştu.

Fatsa’da benim bir sporcu kimliğim var ve Tüm herkesin gurur duyması gerekir diyen milli sporcu Hüseyin Pişken, “Topluma önemli katkılar sağlayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Sağlıklı yaşam, bilinçli spor bay, bayan, büyük, küçük demeden herkese yaşam koçluğu yapıyorum. Yaşam koçluğunda insanların vücut tipi, şekli, psikolojik durumu, hastalığı, beklentisi ve talebine göre onu hazırlıyoruz ve yaşamını sağlıklı şekilde devam ettiriyor. Gelen müşterimize gerekli koçluğu yaparak kaliteli ve sağlıklı yaşamı sağlıyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.