OSKİ’DEN TARİHİ YATIRIM  

Okuma Süresi:2 Dakika, 5 Saniye

 

3,5 YILDA 19 İLÇEYE 420 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 3,5 yılda 420 milyon TL’lik su yatırımının Ordu’ya kazandırıldığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi içme suyu şebekelerindeki sorunların giderilmesi, vatandaşa temiz ve kesintisiz içme suyu sağlanması için 19 ilçede başlattığı altyapı yatırımlarına devam ediyor. Yapılan su yatırımlarıyla ilgili sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan Başkan Güler, 3,5 yılda 420 milyonluk su yatırımın 19 ilçede vatandaş ile buluştuğunu belirtti.

BAŞKAN GÜLER: “3,5 YILDA BİN 275 KM UZUNLUĞUNDA İÇME SUYU HATTI DÖŞENDİ”

Toplam uzunluğu 1.275 km olan içme suyu yatırımının Ordu’nun geleceği için çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Güler, içme suyu altyapı çalışmalarının planlanan programlar dâhilinde devam edeceğini vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, sözlerine şöyle devam etti:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak 19 ilçemizde güzel yatırımlara ve hizmetlere imza atıyoruz. Her ilçemizde varız. Yapılan ve yapılacak olan yatırımlarla ilçelerimizin geleceğini hazırlıyoruz. Göreve başladığımız günden bugüne OSKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından 19 ilçemizde 1.275 km’lik içme suyu hatlarını sil baştan yeniledik. Toplam tutarı 420 milyon olan bu çalışma ile vatandaşlarımıza temiz ve kesintisiz bir içme suyu sağlamış olduk. Bu çalışma yeterli mi değil. Daha iyisini daha fazla hizmeti vatandaşlarımızla buluşturmak için gece-gündüz çalışıyoruz.”

ALT VE ÜST YAPI SİL BAŞTAN YENİLENDİ

Ordu’nun 19 ilçesinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğinin altını çizen Başkan Güler, 3,5 yılda yapılan çalışmalarla alt ve üst yapıyı sil baştan yenilediklerini belirtti.

Başkan Güler, açıklamasına şöyle devam etti:

“19 İlçemizde içme suyu çalışmalarımız haricinde kanalizasyon hattı çalışması da gerçekleştirdik. Şu ana kadar toplam 200 km’lik kanalizasyon hattını sil baştan yeniledik. Ayrıca 6 adet yeni fosseptik kuyusu inşa ettik. Yine ilçe merkezlerine su sağlayan içme suyu kaynaklarına alternatif oluşturmak amacıyla farklı kaynaklar tespit ederek ilave su temini çalışmalarımızı yaptık. Bu kapsamda; 22 adet su alma yapısı ve 57 adet gölet inşa ettik. Ayrıca yer altı sularından faydalanmak için 30 adet sondaj kuyusu açtık. Bunların haricinde 45 adet yeni içme suyu deposunu ilimize kazandırdık” dedi.

VATANDAŞLARDAN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Yapılan hizmetlerin kendilerine mutluluk verdiğini ifade eden vatandaşlar, “Yıllardan beri yaşanılan sorunlar kısa süre içerisinde çözüme kavuşturuldu. Her yıl yaşadığımız su kesintileri ve arızalar tamamen ortadan kaldırıldı. Bizlere verdiği önem ve değer için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler başta olmak üzere emeği geçen tüm personellere çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi kuraklık tehlikesine karşın 19 ilçede su göletleri başta olmak üzere birçok projeyi hayata geçirerek olası kuraklığa karşın tedbirleri önceden aldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.