FATSA’YA 60 MİLYONLUK DEV SPOR YATIRIMI

Okuma Süresi:1 Dakika, 27 Saniye

Gençlerin sportif ve sosyal yaşantısına dokunan yatırımlar yaptıklarını söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Spor ve gençlik şehri Fatsa’mıza 60 milyon TL üzerinde yatırım yaptık” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle hazırlanan projeler kapsamında Fatsa’ya 6 adet halı saha, 8 adet basketbol voleybol sahası, bir adet yarı olimpik yüzme havuzu, bir adet il tipi gençlik merkezi, 3 adet tenis kortu ve FİFA standartlarında 1 adet 500 kişi kapasiteli soyunma odalı sentetik ek nizami saha yapılıyor.

“GENÇLERİN SPORTİF VE SOSYAL YAŞANTISINA DOKUNUYORUZ”

Spor yatırımlarıyla gençlerin geleceğine yönelik güçlü adımlar attıklarını ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Gençlerimizi önemsiyoruz. Genç bir nüfusa sahip olan şehrimizde yeni nesillerimizi spora yaptığımız yatırımlarla kazanıyoruz. Fatsa’mızda modern spor tesisleri inşa ederek, gençlerimize spor yapacakları alanlar kazandırıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızla bugüne kadar gençlik şehri Fatsa’mıza 60 milyon TL üzerinde spor yatırımı yaptık. 6 adet  basketbol-voleybol sahasını tamamlandı. Mart ayına kadar bu tesislerimiz hizmete girecek. İmalatları devam eden 6 adet halı sahamızın yapımı bitme aşamasında. İlave olarak 2 adet basketbol -voleybol sahası, 3 adet tenis kortu, bir adet il tipi gençlik merkezi, FİFA standartlarında 1 adet 500 kişi kapasiteli soyunma odalı sentetik ek nizami saha ile şehir stadyumumuzun 750 kişi kapasiteli tribün yapılması ile ilgili ihale süreci tamamlandı. Yüklenici firmaya yer tahsisini yaptıktan sonra, inşa çalışmalarına başlanacak. Tesisleşmeye gayret gösterdik. Fatsa’mızın spor anlamında altyapısındaki birçok eksiği tamamlanacak.  Fatsa’mız spor kenti, sporcu şehri olma yolunda ilerleyecek. Şehir stadyumumuz eskiydi. Tadilatı noktasında gerek doğalgaz bağlanması gerek 750 kişilik seyirci kapasiteli  tribün yapılması ile stadımız yeterli seviyeye gelecek.  Bu yıl aydınlatma ve skorboard ile stadımız daha modern bir hale gelecek. İnşallah, gece maçlarını izleyebileceğimiz bir stadyum olacak. Gençlerimizin sportif ve sosyal yaşantısına dokunduğumuz çalışmalarımız süratle devam ediyor.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.