ZABITALIK MESLEĞİ TAMAMEN ÖZVERİYE DAYALI BİR MESLEKTİR

Okuma Süresi:50 Saniye
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar (1-7 Eylül) Zabıta Teşkilatı’nın 196. kuruluş yıldönümü nedeniyle Zabıta Müdürlüğü ekiplerini makamında kabul etti.
Fatsa Belediyesi Zabıta Müdürü Gültekin Volkan ziyaret sırasında Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a günün anısına çiçek takdiminde bulundu.
Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ziyarette yaptığı açıklamada özveriyle görev yapan zabıtaların Zabıta Haftasını kutlayarak, “Zabıtalık mesleği dışarıdan bakıldığı zaman kolay gibi görünüyor. Vatandaşlarımız ‘Bunlar ne yapıyor sorusunu soruyorlar. Zabıta ekiplerimiz hemen hemen bütün işlerin üstesinden gelmeye çalışıyor bundan sonra da her görevin üstesinden geleceklerinden şüphemiz yok. Zabıtalık mesleği tamamen özveriye dayalı bir meslektir, bu mesleği yapan kişi istemiyorsa bu meslekte başarılı olamaz. Bu meslekte mesai mefhumu söz konusu değildir. Diğer arkadaşlarımız hafta sonu izne giderler veya akşam mesai bitince iyi akşamlar deyip giderler, bir sonraki sabah mesai başlayana kadar belediye ile hemhal olmazlar ama zabıtaların gece bile işleri devam eder. Belediye deyince ilk akla gelen birim zabıta birimidir. Vatandaşın kanalizasyonu tıkandığı zaman bile zabıtayı arıyor. Zabıta ekiplerimiz kendilerine tebliğ edilen görevi layıkıyla yerine getiriyor.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.