Başkan Gülmez, “Besicilerimize yem desteği verilmelidir”

Okuma Süresi:42 Saniye

Fatsa Kasaplar ve Celepler Derneği Başkanı Mehmet Şükrü Gülmez, “Et piyasasında kurban bayramı sonrasında hareketlilik başladı. Düğünler başta olmak üzere özel günlerini yapan vatandaşlarımız yemekli törenlerini yaparken bu durumda et piyasasını hareketlendirdi” dedi.

Başkan Gülmez yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın  et ürünlerine yüzden 30 oranında indirim yapacaklarını  açıklamasının ardından üretim yapan esnaflarımız başta olmak üzere besicilerimiz panik yaptılar. Herkes yetiştirdiği hayvanı elinden çıkarmak için piyasaya sürdü. Bu durum da herkesi biraz durgunluğa itti diyebilirim. Genel olarak bu yaşanan hareketlilik son günlerde alım gücünün azalması ile birlikte işlerimizi etkiledi” dedi.

Besicilerimize gerçek anlamda yem desteği sağlanması gerekir diyen Başkan Gülmez, “Besicilerimiz zor günler geçiriyor. Her geçen gün besici sayımız azalıyor. Bu durum da piyasayı olumsuz yönde doğrudan etkiliyor. Bir daha ki yıl ise daha da zor bir durum bizleri bekliyor. Hayvancılık sektörüne git gide yatırım azalır ve bu da fiyatları da doğrudan etkiler” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.