SPOR TOTO SPOR KOMPLEKSİ FUTBOL SAHALARI YENİ SEZONA YETİŞECEK

Okuma Süresi:1 Dakika, 23 Saniye

Ordu Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi yeni futbol sahaları yeni sezona yetişmesi hedefleniyor.

            Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ordu’ya yapılacak yatırımlarla ilgili protokol imzalanmasının ardından Ordu Valiliği himayelerinden Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çalışmalar yüklenici firma tarafından tamamlandı.

            Altınordu İlçesinde Karşıyaka Mahallesinde bulunan Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi içerisine 3 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası 2022-2023 yılı futbol sezonuna yetişecek. 50’ye 70 Futbol Sahası, görme engelli futbol takımlarının antrenmanlarını ve maçlarını yapabileceği 22’ye 45 b1 sahası, gençlerin kullanımına yönelik futbol oynayabilecekleri 20’ye 40 halı saha olmak üzere 3 futbol sahasının yapımı tamamlandı.

            Özellikle görme engelliler futbol müsabakaları için özel olarak B1 ( Hiç görmeyen sporcular) şartlarına uygun ampute futbol maçlarının oynanabileceği 22 metre genişliğinde 45 metre uzunluğunda yapılmış olup, özel sporculara uygun halde tasarlandı.

            Yapımı tamamlanan diğer sentetik çim yüzeyli antrenman sahaları ise 20 metre genişlik 40 metre uzunluğunda halı saha ve 50 metre genişliğinde 70 metre uzunluğunda sentetik çim yüzeyli antrenman sahası ile birlikte 3 futbol sahası Spor Toto Altınordu Spor Kompleksine eklenmiş oldu.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “İlimiz Amatör Futbol Takımlarımızın bir ihtiyacı daha giderilmiş oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi içerisinde bulunan alana 50’ye 70 Futbol Sahası, görme engelli futbol takımlarının antrenmanlarını ve maçlarını yapabileceği 22’ye 45 b1 sahası, gençlerimizin kullanımına yönelik futbol oynayabilecekleri 20’ye 40 halı sahamız olmak üzere 3 futbol sahasının yapımı yeni sezona yetiştirmeyi hedefliyoruz. Yeni sezon öncesi futbol takımlarımızın ve gençlerimizin hizmetine sunulmuş olacak. Başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize ve il başkanlarımıza gençlerimiz adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.