“CAN DOSTLARLA İLGİLİ CİDDİ EFOR SARFEDİYORUZ”

Okuma Süresi:1 Dakika, 17 Saniye

OBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, geçici hayvan barınağına yönelik açıklama yaparak, bu konuda sorumluluk sahibi olanlara çağrıda bulundu.

Okutucu, açıklamasında hayvanlara yönelik son dönemde yapılan çalışmalara değinerek, birçok yeniliğin hayata geçirildiğini söyledi.

Okutucu, şu ifadelere yer verdi:

“Bakımevi çalışmalarına başladığımız günden bugüne iletişimde olduğumuz tüm arkadaşlarımızı gerek yüzyüze gerek wp gruplarında defalarca gönüllülük esasıyla beraber çalışmaya davet ettik. Fakat bu anlamda geri dönüş hiç olmadı. 19 ilçenin tamamında ihbar, kazalı, yaralı ve sevklerle ilgili ciddi bir efor sarfediyoruz. Besleme ve tıbbi kontrol dahil. Yasaklı ırklarla ilgili çıkan düzenleme sonrasında bakımevindeki popülasyon aniden 2 katından fazlaya çıktı ve OBB olarak ücretsiz kısırlaştırma yaptık ve popülasyon artışını engelledik. Bakımevine hastane ve ambulans kazındırarak hizmet odağımızı ve tıbbi teknik imkanlarımızı artırdık ki daha faydalı işler ortaya çıksın. Barınak mantığından bakımevine geçerek patilidostlarımızın sürekli kapalı alanlarda yaşaması değil geçici misafirlerimiz olarak doğal yaşam ortamlarına geri kavuşsunlar istedik. Bu anlamda da ciddi mücadeleler verdik. Bakımevinde ki çalışmarın kısmi olarak kalması Ordu da 7 ilçenin bakımevi ve kısırlaştırma ünitesi kurulması genelgesiyle beraber kümülatif ve eksiklik olabilecek kısımlarla alakalı oldu. Ünye ilçesinde bünyemizde bulunan geçici transfer istasyonuna Haytap-Cheetos işbirliğiyle kısırlaştırma ünitesi kazandırdık. 2021’de aldığımız kararlada 19 ilçe belediyesi ve OBB görev sorumluluk kararı alarak bu minvalde hizmet odağı oluşturduk. Bayramın 1. Günü kısım kısım alınan görsellerle tüm çalışmaları ve yapılanları gözardı etmek gerçekten motivasyonu düşürücü ve üzücü. Herzaman istişare tarafında ve sağduyulu olduk. Bu özveriyide sokakda yaşayan sahipsizlerin hepbirlikte sahibi olmak adına bekledik ve yine bekliyoruz.”

fatsasokak.hayvanlari @patilihandan @karadenizpatileri @patidostlariunye @habibeargan #sokakhayvanları #barınakdeğilkısırlaştırmamerkezi obbyuvalandirma @obbcevre @ordubbld @sefaokutucu

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.