ORDU’DA KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Okuma Süresi:51 Saniye

BUZLANMA RİSKİNE KARŞI EKİPLER TEYAKKUZDA

Ordu’da etkili olan kar yağışı sonrası mahalle grup yolları ve ilçe merkezlerindeki temizlik ve kar küreme çalışmaları aralıksız sürüyor. Kar yağışının yerini soğuk havaya bırakmasının ardından tuzlama çalışmalarına da ağırlık verildi.

Ordu’da yoğun kar yağışlarına bağlı olarak yer yer 4 metreye ulaşan kar yağışları sonrası temizlik çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince, kar yağışlarının durmasıyla birlikte, ilçe merkezlerindeki temizlik, kar küreme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Son yılların en şiddetli kış mevsiminin yaşandığı kentte, Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı 533 personel ve 464 iş makinesiyle yollar açık tutuldu.

Kar yağışlarının yerini soğuk havaya bırakmasının ardından hava sıcaklıkları da hissedilir derecede azaldı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, oluşması muhtemel buzlanmalara karşı tuzlama çalışmalarına ağırlık verdi.

İlçe merkezlerindeki hastane ve kamu kurumlarına ulaşım sağlayan güzergahlarda, buzlanma riskine karşı önlemler artırıldı.

Yüksek kesimlerdeki buzlanma ve tipi ihtimaline karşı, vatandaşların kar lastiği ve zincir olmayan araçlarla trafiğe çıkmaması istenirken talepleri için 444 10 52 Çağrı Merkezini ve ALO 153’ü 7/24 arayabilecekleri bildirildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.