ORDU’DA 402 MAHALLE VE GRUP YOLU ULAŞIMA AÇILDI

Okuma Süresi:46 Saniye

Ordu’da devam eden kar yağışı ilçelerde etkili olmaya devam ediyor. İl genelinde dün akşamdan bu yana meydana gelen kar yağışları ve tipi nedeniyle kapanan 402 mahalle ve grup yolu, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaptığı müdahale sonrası yeniden ulaşıma açıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kış mevsiminin etkili olduğu ilçelerde, karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Kentte, önceki hafta başlayan kar yağışı, il genelinde şiddetini artırdı. Bazı ilçelerdeki kar kalınlığı 85 santime ulaştı.

Büyükşehir Belediyesi, il genelinde etkili olan kar yağışları sonrası, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için 423 araç ve iş makinesi sayısını artırarak 464’e çıkardı. 493 olan personel sayısı ise 533’e yükseltildi.

Kar yağışının gerçekleştiği mahalle ve grup yollarına müdahale eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ulaşıma kapanan 402 mahalle ve grup yolunun tamamını ulaşıma açtı. Hava sıcaklığının hissedilir derecede azalmasıyla birlikte oluşması muhtemel buzlanmalara karşı da tuzlama çalışmalarına ağırlık verdi.

Vatandaşların, karla mücadele talepleri için 444 10 52 Çağrı Merkezini ve ALO 153’ü 7/24 arayabilecekleri bildirildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.