Başkan Kibar, “Fatsa Gençlik ve Spor yatırımlarıyla spor kenti Unvanına Kavuşuyor”

Okuma Süresi:1 Dakika, 19 Saniye

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “İl tipi Gençlik Merkezi, 500 seyirci kapasiteli sentetik çim saha, daha önceden belde olan mahallelerimizde basket sahası ve küçük halı sahalar olmak üzere 12 tane spor tesisini yatırım programına aldırdık” dedi.

 

 

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” programının 3. Buluşmasını Fatsa Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdi.

Fatsa’nın gençlik ve spor yatırımlarıyla spor kenti olma hedefine emin adımlarla ilerlediğini ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Geleceğimiz yarınlarımızın umudu siz gençlerimizin sosyal anlamda daha da gelişmesi, sporun tabana yayılması, daha fazla çocuğumuzun ve gencimizin sportif faaliyetlerden faydalanması için önemli adımlar attık. İl tipi Gençlik Merkezi, 500 seyirci kapasiteli sentetik çim saha, daha önceden belde olan mahallelerimizde basket sahası ve küçük halı sahalar olmak üzere 12 tane spor tesisini yatırım programına aldırdık. Ayrıca 1 tane de yarı olimpik yüzme havuzu yatırım programına eklendi. 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 5 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası, basketbol sahasının ihalesini inşallah yeni yılda Ocak ayında yapıyoruz.” diye konuştu.

 

Halı saha müjdesi öğrencileri coşturdu

 

Konuşmanın ardından soru cevap kısmında bir öğrencini sorusu üzerine Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, okuldaki halı sahanın modern bir şekilde yapılarak yaz ayına yetiştirileceğinin müjdesini verdi. Çocukların müjdesi ile alkışlanan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Çocukluk ve gençlik dönemlerimize bu halı sahada çok top oynardık. Onarımını yaparak modernizasyonunu sağlayacağımız halı sahayı yaz ayına yetiştireceğiz. Açılışını da birlikte yapacağımız maçla birlikte gerçekleştiririz” dedi.

 

Kariyer Günleri söyleşinin sonunda Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a Okul Müdürü Ömer Yahşi tarafından buket ve okulun forması hediye edildi.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.