BÜYÜKŞEHİRDEN ‘YEŞİL’ SEFERBERLİK

Okuma Süresi:1 Dakika, 39 Saniye

BÜYÜKŞEHİR AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ağaçlandırma seferberliği Ordu’nun dört bir yanında devam ediyor. Binlerce ağacı toprak ile buluşturan Büyükşehir Belediyesi, hem doğanın korunmasına katkı sunuyor hem de şehre görsel zenginlik katıyor.

BÜYÜKŞEHİR GELECEK KUŞAKLAR İÇİN İŞ BAŞINDA

Doğal çevrenin korunması amacıyla hayata geçirdiği proje ve yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Başkan Güler’in talimatları ile il genelindeki ağaçlandırma çalışmalarına hız verdi. Gelecek kuşaklara daha yeşil bir Ordu bırakmak amacıyla, doğanın korunmasının yanı sıra yeşilin her tonunun artması için mücadelesini sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda ağaçlandırma seferberliği başlattı.

AĞAÇLANDIRMA TÜM İLÇELERDE DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar kapsamında birçok farklı türde ağaç il genelinde bulunan yeşil alanlar, kavşak, yürüyüş yolları ve cadde kenarlarına dikilerek hem doğanın korunmasına katkı sunuluyor hem de şehre görsel olarak zenginlik katılıyor. Seferberlik kapsamında 10 bin yeni çalı bitkisi dikilirken ocak ayı sonuna kadar 3 bin 500 farklı türde ağacın daha toprakla buluşturulması hedefleniyor.

DAİRE BAŞKAN GÜNDOĞAR: “YEŞİL ALANLARIMIZI ZENGİNLEŞTİRİYORUZ”

Yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı İzzet Gündoğar, ağaçlandırma seferberliği ile Ordu’nun yeşil alanlarını zenginleştirdiklerini söyledi.

Daire Başkanı Gündoğar, şunları kaydetti:

“Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in hassasiyetle üzerinde durduğu ağaçlandırma çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Bu kapsamda ilimiz genelinde bulunan yeşil alanlarımızda ağaçlandırma seferberliği başlattık. İklim koşullarına uygun ağaçlarımızı ekiplerimizin yoğun çalışmaları ile birlikte toprakla buluşturuyoruz. Dikilen ağaçlarla hem yeşil alanlar zenginleştiriyor hem de görsel olarak daha güzel bir çevrenin oluşmasını sağlıyoruz”

İKLİM KOŞULLARINA UYGUN AĞAÇLAR DİKİLİYOR

Büyükşehir Belediyesi ağaçlandırma seferberliği kapsamında yeşil alanlar başta olmak üzere kavşak, yürüyüş yolları ve cadde kenarlarına; galadicya, karayemiş, şeker akçaağaç, kırmızı yapraklı aķçaağac, lale ağacı ıhlamur, sofora, at kestanesi, sığla, söğüt, ılgın, iğde, sarı yapraklı dişbudak, kırmızı yapraklı dişbudak, sus eriği, sus armudu, sus kirazı, dağ akçaağacı, çınar, kurtbağri, ginko, katalpa, üç dişli akçaağaç, oya, erguvan, alev ağacı ve leylandi türünde bölgenin iklim koşullarına uygun ağaçlar dikiyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.