FATSA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ETEM KİBAR, KARİYER GÜNLERİ BULUŞMASINDA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ.

Okuma Süresi:1 Dakika, 24 Saniye

-KARİYER BULUŞMASINDA BAŞKAN KİBAR’DAN TECRÜBE VE BİLGİ PAYLAŞIMI

-BAŞKAN KİBAR, KARİYER BULUŞMASINDA ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ŞİFRELERİNİ VERDİ.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ahmet Sırımsı Anadolu Lisesi’nde düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ buluşmasında okul öğrencileri ile bir araya geldi.

Öğrencilerin gelecek planlarına yardımcı olmak amacıyla mesleki tecrübe ve deneyimlerini paylaşan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, gençlik yıllarından bugüne, hayatındaki dönüm noktalarını anlatarak bilgi, birikim, hayat tecrübesi ve başarı yıllarını öğrencilere aktardı.

“POTANSİYELİNİZİN FARKINA VARIN, KENDİNİZİ TANIYIN”

Gençlerden öncelikle kendilerini iyi tanımalarını, başarılı bir kariyer için işin sevilerek yapılması gerektiğinin söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Kariyer insanın kendisini gerçekleştirmesi, içerisindeki o potansiyelleri gün yüzüne çıkarması, adeta toprağın işlenmesi durumudur. Kariyer yaparken büyükleri de örnek almanın gerekli olduğuna inanıyorum. Sizler ailenizin, bu ülkenin, bu devletin bu milletin insanlığın geleceğinde çok büyük başarılar ortaya koyacak bireyler olarak gelişmekte, büyümekte ve yetişmektesiniz. Her birinizin içerisinde bir dünya var. Bu dünyayı açığa çıkarabilmek için her şeyden önce hedefe odaklanmak gerekir” dedi.

“HAYAL KURUN, HAYALLERİZDEN
VE HEDEFLERİNİZDEN HİÇ VAZGEÇMEYİN”

Çocukluk, gençlik ve öğrencilik yılları ile Ziraat Odası ve Belediye Başkanlığı sürecini anlatan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Fatsa benim doğduğum, büyüdüğüm yer. Çocukluğum ve gençliğim Fatsa’da geçti. O nedenle ilçenin tüm detaylarını biliyorum. Eksikleri de biliyorum, güzelliklerini de biliyorum. Fatsa gelişmeye ve yeniliklere çok açık. Kendi kendine yeten, üreten bir Fatsa hayal ediyoruz. Her şeyi yapabiliriz. Yeter ki, çok çalışalım ve hayal etmeyi hiç bırakmayalım. Hayallerinizden ve hedeflerinizden asla vazgeçmeyin”
dedi.
Söyleşi, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ın öğrencilerinin kendisine yönelttiği sorulara yanıt vermesiyle son buldu.
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Kariyer Günü etkinliği programı sonunda öğrencilerin isteğini kırmayarak Liseler arası Voleybol Turnuvasını da izledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.