Fatsa’da üretime ve ekonomiye de katkı sağlayacağız

Okuma Süresi:1 Dakika, 56 Saniye

 

Fatsa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Barış Semih Yazıcı, “ Halk Eğitim merkezimizde üreten, ürettiğini pazarlayabilen, Fatsa ekonomisine ve aile ekonomisine katkı sunan bireylere açtığımız atölyeler ile kurum olarak üzerimize düşen görevi yapacağız” dedi.

 

 

Fatsa Halk Eğitim Merkezi faaliyetleri hakkında açıklamalardaa bulunan Fatsa HEM Müdürü Barış Semih Yazıcı; “ Pandemi döneminde her kurumda olduğu gibi bizim de zorlandığımız zamanlar oldu. Fakat toplu kapanmalar dışında Halk Eğitim Merkezi açıktı ve kurslara devam etti. Yine bununla birlikte pandemiye  ilk reaksiyon gösteren kurumların başında geliyoruz. İlk maske üretimine Fatsa’da Halk Eğitim Merkezi başlamıştı.  Yine zaman içinde pandemi döneminde de  kurum ve kuruluşların ihtiyacı doğrultusunda maske üretimine devam etmiştik. Bu sene Ekim ayı itibariyle  kurslarımız yoğun bir şekilde başladı. Vatandaşlarımızın  bu salgın döneminde  evde baya sıkılmışlar ki kurslarımıza yoğun bir talep var. Bizde talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Bu talepler doğrultusunda  çok kısa bir süreçte  353 kursu ve 5 bini aşmış kursiyerimize ulaşmış durumdayız. Salgın tedbirleri kapsamında kurslarımızı sağlıklı bir şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Bununla birlikte bakanlığımızın 2023 – 2024 yılları kapsamında atölyelerimize ağırlık verdik. Kurumumuzda bir dil atölyemiz, robotik kodlama atölyemiz  müzik atölyemiz ve çok yakında bitecek kayıt stüdyomuz  devreye girecek. Yine bununla birlikte Fatsa  Belediye’mizin bünyesinde  Japon Konsolosluğu  bilgisiyle devreye girecek bir   mesleki atölyemiz var. Bundan sonraki çalışmalarımızda daha çok atölye, uygulama ve üretim bazlı çalışmalara yönelmek istiyoruz. Tabi ki normal kurslarımız da  devam edecek. Bundan sonra üreten, ürettiğini pazarlayabilen, Fatsa ekonomisine ve aile ekonomisine katkı sunan bireylere açtığımız atölyeler ile kurum olarak bizde yardımcı olmak niyetindeyiz” dedi.

Taleplere ve ihtiyaca cevap veren bir kurum olmaya çalıştıklarının altını çizen Müdür Yazıcı, “ Fatsa Halk Eğitim Merkezi olarak güzel ve modern bir bina talebimizi her platformda dile getiriyoruz. Çünkü Fatsa Halk Eğitim Merkezi yoğun talep gören bir kurum. Daha geniş sınıflarda ve daha modern bir binada ihtiyaca cevap vermek daha kolay olabilir. Bu konuda da İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya’nın çalışmaları var. Neticeye erdiğinde bu konuda açıklama yapılacaktır diye ümit ediyoruz” dedi.

 

Yazıcı, “Son olarak geçtiğimiz hafta Erasmus K104 Personel Hareketliliği kapsamında Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Fatsa, Perşembe ve Korgan Halk Eğitimi Merkezinde görevli 12 öğretmenimiz “Yetişkin Eğitiminde Öğrenme Kültürü” adlı proje kapsamında 1 hafta İspanya Marbella’da eğitim aldı. Avrupa  Birliği  Erasmus+ projelerine katılan bir kurum olarak öğretmenlerimizin hem eğitim almaları hem farklı kültürleri ve coğrafyaları keşfetmesi olumlu oluyor. Bu bağlamda da çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

 

(AA-

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.