SUDERE MAHALLESİ’NİN İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Okuma Süresi:1 Dakika, 7 Saniye

Fatsa ilçesine bağlı Sudere Mahallesi, yeni içme suyu hattına kavuşturuluyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), içme suyu hattı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çalışmalarını 19 ilçede sürdüren OSKİ ekipleri, yetersiz ve ömrünü tamamlamış hatlarda ise yenileme çalışmaları yapıyor.

Bu kapsamda Fatsa ilçesinde çalışma yürüten OSKİ ekipleri, ekonomik ömrünü tamamlamasından kaynaklı Sudere Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacına cevap veremeyen hatlarda yenileme çalışması başlattı. Toplamda 1.800 metre uzunluğundaki içme suyu hattında çalışma yapan ekipler, 1.500 metrelik bölümde çalışmalarını tamamladı. Geriye kalan bölümde de çalışmalar kısa sürede tamamlanarak Sudere Mahallesi sağlıklı içme suyu hattını kavuşturulmuş olacak.

“BÖLGE HALKI SAĞLIKLI İÇME SUYU HATTINA KAVUŞACAK”

Mevcut sisteminin düzensiz olmasından kaynaklı içme suyu hattının su iletiminde yetersiz kaldığını söyleyen OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Sudere Mahallesi’nde yaptığımız çalışmalar ile bölgenin su sorununu çözmüş olacağız” dedi.

Genel Müdür Us şu şekilde konuştu:

“Yapılan içme suyu çalışmaları hakkında bilgi veren OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Fatsa ilçesi Sudere Mahallesi’nin mevcut içme suyu sistemi düzensiz ve yetersiz olduğu için bölge halkı su sorunu yaşamaktaydı. Bu sebepten dolayı Sudere Mahallesi’nin su sorununu çözecek içme suyu hatlarının yapımına başladık. Toplam 1.800 metre uzunluğundaki içme suyu hattı yatırım çalışmasının 1.500 metrelik bölümünü tamamladık. Kalan içme suyu hattı çalışmaları ise devam ediyor. Yeni yapılan hatlarla birlikte Sudere Mahallesi sağlıklı bir içme suyu sistemine kavuşmuş olacak.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.