Belediye personellerine yangın eğitimi ve yangın tatbikatı

Okuma Süresi:1 Dakika, 27 Saniye

Fatsa Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından birim personelleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan personellere “6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” ve “Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” ve “Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik”  kapsamında yangın eğitimi ve yangın tatbikatı eğitimi teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

FATBEL A.Ş İş Güvenliği Uzmanı ve Birinci Derecede Yangın Eğitici Eğitmeni Latif Durmuş tarafından Fatsa Belediyesi Organize Sanayi Bölgesi Kademe Yerleşkesinde 2021 yılı acil durum eylem planı çerçevesinde organize edilen yangın eğitimi ve yangın tatbikatı eğitimine 100’ün üzerinde personel katıldı.

Destek Hizmetleri ve Temizlik İşleri personellerine ayrı ayrı yapılan yangın eğitimi ve yangın tatbikatı eğitiminde FATBEL A.Ş İş Güvenliği Uzmanı ve Birinci Derecede Yangın Eğitici Eğitmeni Latif Durmuş tatbikatta yangınla mücadele kurallarının öğrenilmesi, yangında alınacak ön tedbirler,  yangın eğitimi, yangın güvenlik konuları, yanma ve yangın, söndürme maddeleri, yangına müdahale durumları, söndürme cihaz ve ekipmanların kullanımı anlattı.

“ACİL DURUM EĞİTİMİ ÇALIŞANLARA VERİLMESİ GEREKEN ZORUNLU BİR EĞİTİMDİR”

FATBEL A.Ş İş Güvenliği Uzmanı ve Birinci Derecede Yangın Eğitici Eğitmeni Latif Durmuş Yangın Eğitimi ve tatbikatı işyerlerinde acil eylem planı çerçevesinde muhakkak yılda bir kez yapılması gerektiğini belirterek, “Acil durumlar eğitimi, iş yerlerinde meydana gelebilecek olan afet, yangın, terör olayları gibi durumlarda çalışanların neler yapmaları gerektiği, nasıl davranmaları gerektiği ile ilgili içerikleri kapsayan eğitimlerdir. Acil durum eğitimi çalışanlara verilmesi gereken zorunlu bir eğitimdir. İşletmenin bulunduğu bina ve çevresi de göz önünde bulundurularak acil durumu eğitimi verilir. İş yerlerinde acil durumlar için görevlendirilecek uygun donanıma sahip acil durum ekibi belirlenmelidir. Acil durumlar için bir acil durum planı hazırlanmalıdır. Hazırlanan acil durum planının, uygulanabilirliğinden emin olmak için iş yerinde tatbikat yapılmalıdır.

Yangın tatbikatında Destek Hizmetleri Müdürü Yener Şahin, İnsan Kaynakları Müdürü Gülçin Zan, Temizlik İşleri Müdürü Erdem Yuva’da hazır bulundular.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.