BAŞKAN GÜLER, ÜNYE VE FATSA’NIN YANINDA

Okuma Süresi:1 Dakika, 36 Saniye

BAŞKAN GÜLER, YAĞIŞLARIN ARDINDAN EKİPLERİN ÇALIŞMALARINI DENETLEMEK ÜZERE ÜNYE VE FATSA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN GÜLER: “YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMA TAM BİR EKİP ÇALIŞMASIYDI”

Ordu’nun Fatsa ve Ünye ilçelerinde etkili olan yağışların ilk anından itibaren sahadan yürüttüğü çalışmalarla olumsuzlukların en aza indirilmesini sağlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yağışlar sonrası yapılan çalışmaları da bir bir takip ediyor.

Ordu’da 13 Ağustos Cuma akşamı başlayan ve aralıklarla devam eden yağışlar, ilk gün itibari ile Fatsa ve Ünye ilçelerinde etkili oldu. Yağışların başladığı ilk andan itibaren çalışmaları sahadan yöneten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ekiplerin koordinasyonunu ve planlı çalışmasını sağlayarak yağışlara karşı mücadele de özverili bir çalışma gerçekleştirdi.

Yağışların ardında da sahada olan Başkan Güler, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve OSKİ ekipleri tarafından Fatsa ve Ünye ilçesinde aralıksız devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Bu kapsamda Başkan Güler’in ilk durağı Fatsa oldu. Burada çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi ve OSKİ ekiplerini ziyaret eden Başkan Güler, çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

BAŞKAN GÜLER: “YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMA TAM BİR EKİP ÇALIŞMASIYDI”

Fatsa ilçesinde çok yoğun bir yağışla mücadele ettiklerini belirten Başkan Güler, tam bir ekip çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yağışlar sonrası da tedbiri elden bırakmadan çalıştıklarını ifade eden Başkan Güler, “Yağışların ardından yapılan çalışmaları yerinde görmek için saha gezilerimizi sürdürüyoruz. Çok yoğun miktarda bir yağışla mücadele ettik. Çok şükür yönetilebilir bir durumdu. Yağışların ardından şuan Ordu genelinde 310 iş makinası ve 420 personel ile çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda hem yapılan çalışmaları yerinde görüyor hem de kalıcı çözümler için yatırımlarımız devam ediyor. Şuana kadar önemli boyutlarda bir problem yok. Yalnızca bazı ilçelerimizde toprak kaymaları ve heyelanlar var. Günlerce yağan yağmur toprağı yumuşattı ve heyelanlar yaşandı. Buralarda da çalışmalarımız devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz ve OSKİ ekiplerimiz ile Fatsa ve Ünye ilçelerimizde yaptığımız etkin çalışmalarla başarılı sonuçlar aldık. Yaptığımız çalışma tam bir ekip çalışmasıydı. Yağışların başladığı akşam saatlerinde sabah saat 05.30’a kadar sahada çalışmayı sürdürdük. Organizasyon ve koordinasyon açısından iyi bir ekiple çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.