BAŞKAN GÜLER, ÇALIŞMALARI SAHADAN YÖNETTİ

Okuma Süresi:2 Dakika, 18 Saniye

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER, FATSA VE ÜNYE İLÇELERİNDE YAĞIŞLARIN BAŞLADIĞI ANDAN İTİBAREN SABAHIN İLK IŞIKLARINA KADAR SAHADAYDI. EKİPLERİN KOORDİNELİ, HIZLI VE ETKİN ÇALIŞMASI OLUMSUZ ETKİLERİ EN AZA İNDİRDİ

BAŞKAN GÜLER: “TEDBİRİ ELDEN BIRAKMADAN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Fatsa ilçesinde etkili olan sağanak yağışların olumsuz etkileri, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yağışların başladığı ilk andan itibaren yürüttüğü koordineli çalışmalarla en zararla atlatıldı. Sabahın ilk ışıklarına kadar sahada olan Başkan Güler, çalışmaları anbean takip etti.

Ordu’da dün akşam saatlerinde başlayan ve Fatsa ilçesinde etkili olan sağanak yağış özverili çalışmalara sahne oldu. Yağışların başladığı ilk dakikalarda Fatsa ilçesine hareket eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilçede çalışma yapan belediye ekiplerinin koordinasyonunu sağladı.

Başkan Güler’in hızlı ve planlı koordinasyonu ile harekete geçen ekipler, şehir merkezine biriken taşkın sularının kısa sürede temizlenmesini sağlayarak yağışın olumsuz etkilerini en aza indirdi. Sabahın ilk ışıklarına kadar her kritik bölgeyi tek tek gezen Başkan Güler, olumsuzluk yaşayan vatandaşlara destek olurken çalışma yapan ekiplere de moral verdi.

BAŞKAN GÜLER: “KOORDİNELİ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ”

Fatsa ilçesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Güler, kritik noktalarda hızlı ve etkin çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak koordineli bir çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Güler, “Çok şiddetli ve etkili olan yağışlara karşı mücadelemizi sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizle koordineli bir şekilde çalışarak bu yağışların etkisini en aza indirgemeye çalışıyoruz. Fatsa ilçemizde karayollarında biriken sularda yine Karayolları ekipleri ile ortak çalışmamız sonucu denize ulaştı ve yol kısa süre içerisinde trafiğe açıldı. İnşallah devam etmesi muhtemel yağışlarda da koordineli bir şekilde çalışmayı sürdürerek can ve mala zarar gelmeden atlatmak istiyoruz” dedi.

“ZARARLARI MİNİMUM SEVİYE DE TUTMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde 350’nin üzerinde iş makinası ve 450’ye yakın personel ile sahada çalışmalarına devam ettiğini ifade eden Başkan Güler, “İl genelinde 350’nin üzerinde iş makinası 450’e yakın personelimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Korgan, Çatalpınar ve Fatsa ilçelerimizde yoğun yağışlarla ilgili alınan önlemler ve yapılan çalışmaları yerinde takip ediyoruz. Çalışmalarımız sahil kesiminde nüfusun yoğun olduğu ve yağışların aktığı sahil ilçelerimizde yoğunlaşmış durumda. Yüksek rakımlı ilçelerimizde de heyelan tehlikesi devam ediyor. Bu olumsuzlukların en aza indirilmesi amacıyla sürecin yönetimi çok önemli. Şu ana kadar sahadaki tüm ekiplerle koordinasyonlu çalışarak zararları minimum seviye de tutmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ İÇİNDE ÇALIŞMA YAPILDI

Başkan Güler, ayrıca mevsimlik tarım işçilerinin de misafirleri olduğunu ve onların güvenliği içinde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

BAŞKAN GÜLER, FATSA’NIN ARDINDAN ÜNYE’DE

Başkan Güler, Fatsa ilçesindeki incelemelerinin ardından yağışların etkili olduğu Ünye ilçesine geçti. Başkan Güler, burada da kritik bölgeleri ziyaret ederek çalışma yapan ekiplerden bilgiler aldı.

İL GENELİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde başlayan ve kısa sürede etkili olan sağanak yağışlarda 350’yi aşan iş makinası ve 450 personel ile sel ve su taşkınlarına karşı çalışmalarını sürdürüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.