GENÇ MESLEK MENSUPLARINA RUHSAT TÖRENİ DÜZENLENDİ

Okuma Süresi:2 Dakika, 48 Saniye

SMMM Yeterlilik sınavında başarılı olup Ordu Mali Müşavirler Odasına kayıt yaptıran 4 meslek mensubuna SMMM ruhsatları takdim edildi.

Meslek Mensupları; SMMM Bağdel ÖZCANLI, SMMM Şahin KUŞLUVAN, SMMM Mehmet UÇAR ve SMMM Zafer YILMAZ’ın Belgeleri Ordu SMMM Odası Başkanı Bahadır BAŞ takdim etti.

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır BAŞ; Değerli meslektaşlarım, çok değerli yeni belge alan yol arkadaşlarım bugün sınavını kazanıp ruhsat başvurusunu yapmış, dört arkadaşımız ile bir arada bulunuyoruz ve belgelerini takdim edeceğiz. Bu uzun ve meşakkatli yolu tamamladınız ve aramıza katıldınız. Her zaman biz söylüyoruz bu mesleğin geleceği bu mesleğe vizyon katacak alttan gelen çok değerli arkadaşlarımız var. Yeni bir yola çıkıyorsunuz. Muhasebeci Mali Müşavirlik Akademik bir meslek, gelişmeye açık. Özellikle teknoloji 4.0’ın konuşulduğu bir zamanda gelişmeye açık bir meslek. Analitik düşünmeyi, problem çözmeyi gerektiriyor. Biz Mali Müşavirlerin ortak özelliği problem çözme yeteneğimiz ne kadar güçlü olursa o işletmelerde o kadar güçlü ve kalıcı oluyoruz. Bu yüzden meslek hayatınızda para kazanmak için acele etmemenizi, paranın bir şekilde kazanılabileceğini söylüyorum. İyi insan olmak iyi muhasebeci olmaktan, iyi doktor olmaktan, iyi mühendis, avukat olmaktan daha önemlidir, eğer iyi insanı yaratabilirsek müşterilerimizle ilişkilerimizde çalışanlarımız ile ilişkilerimizde, çevre ilişkilerimizde iyi insanı kurgular ve özne olarak sahneye çıkartabilirsek o zaman zaten doğal olarak iyi Mali Müşavir olacağız. Kazancımız yeterli olacaktır. Ülke ekonomisine değer katan, ülke ekonomisinin görünmeyen kahramanı olarak hizmet veren Mali Müşavirlik ailesine, Ordudan 4 meslektaşımın katılmasına çok sevindim. Dedi.

Belge almaya hak kazanan SMMM Bağdel ÖZCANLI; Oda Başkanımız başta olmak üzere hepinize çok teşekkür ediyorum. Çünkü bizi daima desteklediniz ve biz bu desteği çok hissettik stajyerler olarak. Arkamızda bu gücü hissetmek kendimize güven anlamında, cesaret anlamında ve işin altına kendimizi atma anlamında cesaret verdi. Ben şehir değiştireceğim için ve farklı bir düzen kuracağım için biraz duygusalım. Ne olursa olsun geri dönebileceğim bir yer var, aslında Ordu Mali Müşavirler Odası da benim için bir yuva gibi, her ne olursa olsun buraya geri dönebileceğimi biliyorum. Bu da gitmek için bana daha büyük bir cesaret veriyor. Bu şekilde bana kattığınız her şey için çok teşekkür ederim. Ama en büyük teşekkürüm bahadır beye olacak birlikte çalışma fırsatı bulduğum için, abi kardeş ilişkimiz için, çok teşekkür ediyorum. dedi.

SMMM Zafer YILMAZ; Öncelikle bu mesleğe adım atmamda büyük emeği olan merhum meslek büyüğümüz Kemal Baştuğ’a bize yol gösterici, örnek bir kişiydi. Staj döneminde bilgi ve her anlamda bize destek oldu öncelikle Allahtan rahmet diliyorum. Çok fazla sabır ve emek gerektiren Mali Müşavirlik mesleğinde gerekirse ailemiz ikinci planda kalır. Bundan sonrası için güncel mesleki konuları takip ederek mesleğe faydalı olmaya çalışacağız. Bundan sonrası için güncel mesleki konuları takip ederek mesleğe faydalı olmaya çalışacağız. Mesleğimize katkısı büyük olan Oda Başkanımız Bahadır BAŞ’a çok teşekkür ederim. Dedi

SMMM Şahin KUŞLUVAN; Serbest muhasebeci mali müşavirlik ruhsatını almış bulunuyorum. Başarmak için şüphesiz çalışmak ama bunun yanında sizin başarabileceğinizi size sürekli anlatarak motivasyon sağlayan birileri de olmalı bu manada Sayın Oda Başkanımız Bahadır BAŞ’a teşekkür ediyorum. Çok güzel bir ailenin üyesi oldum. Elimden geldiğince mesleğimizin ve odamızın destekçisi olacağım. Mesleğimiz her geçen gün daha önemli görevler üstleniyor.  Dedi.

SMMM Mehmet UÇAR; SMMM olma yolunda ciddi anlamda emek sarf ediyoruz. Bugün burada bize takdim edilen bu ruhsatlar yüksek derecede gösterdiğimiz sabrımızın ve özverili çalışmalarımızın bir ürünü diye düşünüyorum. Bu meşakkatli yolda öncelikle her zaman yanımda olan aileme ve başım sıkıştığında tereddüt etmeden kapısını çalabildiğim, desteğini esirgemeyen oda başkanımız Bahadır Baş’a teşekkürlerimi sunuyor minnet duygumu içtenlikle teşekkür ediyorum. dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.